Më mbaj mend (për 1 muaj)


Don Pizhi - Me Qef

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Me Qef".
3. Video është e këngës "Me Qef", por nuk këndohet nga Don Pizhi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Don Pizhi - Me Qef  (Feat. 2po2 & Lyrical Son)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Lyrical Son

Featuring

2po2

23/07/2012

2012-07-23T16:23:35+00:00Dream City,Stand Up
It's your boy Don P
2po2,Lyrical Son

Don P
N'qytetin tem kaniher nina Strange
Edhe shpesh her,I wish I had no fame
Repi sodit,Wouldn't be the same
Pa Old School-a,qe nuk jon en sken
Po ju tash rrini qet,Se e di qe keni Hate
Se nuk jemi thjesht 2 vet,Po 2 vet qe kan me met
Prej 90-tav straight,Me havera asniher fake
Plot kan hi edhe kan cep,E na mesim pa konkurrenc
Edhe pse koha ec,Kuptimi o Prishtina
Pluhni e teshtima,Trishtima o Prishtina
E asaj kohe dost,Qe ndryshe u dok bina
Ndryshe sot amiga,Kitha t'rrin qaty te shpina
N'qytetin e andrrave,Po N'shum tripa t'balave
Zhurma e Sallave,Njerz prej te tona anave
Rruges se shkallave,Masi ky i fansave
Repi i mahallave,Ku Hija u kon majave
20 n'12,Jon edhe ktu na gjen
2po2,Lyrical,Don P,Faktor n'sken
Se na prap jem,Pjes e klimes
Edhe mas stines,Veres,15
Ose,Guess what ?,Hala in midis Prishtines

Lyrical Son reff 2x
Un ja kom nis me qeff
Tash smuna me lon
Nuk kom mujt me prit
Me inzhizu kong
I bojshem tu hup lek
Edhe krejt tu i dhon
Veq me mujt me nejt ma shum n'studio

2po2
Besniku ja ka nis me qef,E hala me qeff e bon
Pak per qeff t'k##it,Pak per inatit tond
1 kong,100 pun,Apet e gjej kohen per rap
Bohet biti,shkruhet rima,Hi n'studio me qeff
Yepp,N'toplist,venet e para
Ma in se cubana-t qe po shiten mega stara
Figurat i vesh ti keq,
Amo nuk kom as heker n'bel
I vendosun deri t'des me qu repin,
Me ni tjeter nivel
Di me shpreh gzimin e idhnimin
Tash fillite bashkpunimin
Me Don Pizhin e Festimin
Se na bashkon neve 1 kultur
Like,Jena rrit me
Hip Hop elkur
Me qeff e bojna ket qimnone kaher
Na dim me lujt loja po me dosta asniher
Na fake me dosta,na gjithmon straight
Se leku edhe fama nuk jon gjithqka en jet

Lyrical Son reff 5x
Un ja kom nis me qeff
Tash smuna me lon
Nuk kom mujt me prit
Me inzhizu kong
I bojshem tu hjek
Edhe krejt tu i dhon
Veq me mujt me nejt ma shum n'studio


Ky tekst u dërgua nga Plaurati
Më Shumë Këngë Nga Don Pizhi:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet