TEKSTESHQIP

Donjeta
A E Din
Lyrics

[REF. 2x:]
A e din sa t'kam dasht ty?
E ti ma vrave jeten
Pse m'bone me lot n'sy
Kur ty ta fala veten

Un ty t'kam dasht gjith jeten
Por ti s'ma the t'verteten
Qa t'kam ber ty dashuri?
Mos harro t'verteten
Tani vetem fjalet mbeten
Ma mire me vetem tani

Sa t'kam dasht vetem un e di
Deshmitar kam vetem lot te mi

[REF. 2x:]
A e din sa t'kam dasht ty?
E ti ma vrave jeten
Pse m'bone me lot n'sy
Kur ty ta fala veten

Tani mbaje vetem
Me kujtime i kaloi jeten
Kur ne u deshtem pa kufi
Mos harro t'verteten
Tani vetem fjalet mbeten
Ma mire me vetem tani

Sa t'kam dasht vetem un e di
Deshmitar kam vetem lot te mi

[REF. 3x:]
A e din sa t'kam dasht ty?
E ti ma vrave jeten
Pse m'bone me lot n'sy
Kur ty ta fala veten

DËRGOI:
INFO
Ky krijim muzikor është paraqitur në tregun e gjerë të muzikës i punuar në prizmin vizual edhe me anë të një videoklipi muzikor, për produksionin e të cilit u bashkëpunua me Imagine Films. Videoklipi u publikua më 15 Janar 2019. Kompozimin dhe tekstin e realizoi Bini Diez.
Rryma muzikore:
Pop
Renditja:
Top 200