TEKSTESHQIP

Donjeta Morina
Jom Merzit
Lyrics

Moti nuk t'kam pa
S'di ça je tu ba
Kam ni fjal për ty
Kishe ra n'dashni
Shum jom merzit
Edhe pse e kom prit

Ani ti jepja, krejt na çka kem pas
Veç mos e duje, ti mu sa m'ke dashtë
Ani ti jepja, krejt na çka kem pas
Veç mos e duje, ti mu sa m'ke dashtë

Ah sa shum m'ka marr malli
Veç me m'thirr me ta ni zonin
tu menu lot po m'dalin
Jo s'po muj pa ty

Moti nuk t'kam pa
S'di ça je tu ba
Kam ni fjal për ty
Kishe ra n'dashni
Shum jom merzit
Edhe pse e kom prit

Shoqni krejt e dini une sa shume e du
Qysh me ja bo, qysh me harru
S'po du zemrën ma me ngu

Moti nuk t'kam pa
S'di ça je tu ba
Kam ni fjal për ty
Kishe ra n'dashni
Shum jom merzit
Edhe pse e kom prit
INFO
Nuk mund të nënvlerësohej një aspekt kaq i veçantë, ndaj, projekti muzikor është bërë i disponueshëm online i përpunuar nga sfera vizuale edhe me anë të një videoklipi muzikor, për të cilin u kujdes XL Films. Videoklipi u publikua me datë 9 Shkurt 2023. Për komponimin, për okestracionin dhe për produksionin është përkujdesur Bini Diez, teksa këngës i janë përshtatur vargjet nga vetë artistja.
Rryma muzikore:
Pop
Renditja:
Top 200