Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dorina - Rruga E Zemrës  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Teksti:

Vojsava Alia

Muzika & Orkestrimi:

Joniad Banushi

Video Produksioni:

DArt Channel

Komente

Asnjë Koment

31/01/2019

2019-01-31T21:00:07+00:00E pafund duket kjo natë
kur ti nuk je
Gjumë nuk kam
syri jo nuk do të fle

Trupi i qetë si nuk çel
kur ty të kërkon
çdo gjë reagon kur ti mungon
Eja dhe mos më ler
të vetmen jo, jo asnjëherë

Kur ty të prek, çdo gjë ndalon
Eja dhe më merr
Kur ti më puth, asgjë s'egziston
Vetëm mos më ler

[REF.:]
Ti je det i pafund, je oqean
ku zhytem me dëshirë
Në krahët e tu kur ti më mban
Unë ndjehem e lirë
Kokën e mbështes në gjoksin tënd
Ti për mua je fat
Ndoshta rrugën e fatit jo nuk e di
Di që rruga e zemrës
më sjell tek ti
uh... më sjell tek ti

Ti e rremben gjithe qenien time
shume larg e çon
Se ti je diell qe diell
qe dimrin tek une e largon

Trupi i qetë si nuk çel
kur ty të kërkon
çdo gjë reagon kur ti mungon
Eja dhe mos më ler
të vetmen jo, jo asnjëherë

Kur ty të prek, çdo gjë ndalon
Eja dhe më merr
Kur ti më puth, asgjë s'egziston
Vetëm mos më ler

[REF.:]
Ti je det i pafund, je oqean
ku zhytem me dëshirë
Në krahët e tu kur ti më mban
Unë ndjehem e lirë
Kokën e mbështes në gjoksin tënd
Ti për mua je fat
Ndoshta rrugën e fatit jo nuk e di
Di që rruga e zemrës
më sjell tek ti
uh... më sjell tek ti
më sjell tek ti
sjell tek ti ahhh
sjell tek ti ahhaa
sjell tek ti
sjell tek ti, sjell tek ti ahaa

[REF.:]
Ti je det i pafund, je oqean
ku zhytem me dëshirë
Në krahët e tu kur ti më mban
Unë ndjehem e lirë
Kokën e mbështes në gjoksin tënd
Ti për mua je fat
Ndoshta rrugën e fatit jo nuk e di
Di që rruga e zemrës
më sjell tek ti

3

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Dorina Plaku:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet