Dren Abazi

2 Fjalë Për Klipin E Ri “Mbreti Natës” Nga Dren Abazi

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
[23-05-2014]
Dren Abazi, mbrëmë ka promovuar klipin e tij të radhës të quajtur "Mbreti Natës".

Teksti dhe muzika është punuar nga vet Dreni, teksa videoklipin e ka punuar PinkMoon Creative.

Këngëtari ka shuar kërshërinë e të gjithë personave të cilët pyesin pse kënga mban këtë titull dhe se çfarë personifikon.I pranishëm në emisionin "Top Show", ai tha se kjo zgjedhje nuk ka qënë krejt e rastësishme, por titulli përmban pak ironi brënda.

Është me ironi. Ka melankoli, intimitet, shoqëri më të çoroditur dhe i gjithë realizimi i klipit mban vulën e tij, ndërsa kishte menduar të realizonte një skenë brënda një filmi.

Kënga e sjell Drenin në skenë pasi u mësua se një prej këngëve të tij do të jetë film më një prej filmave hollywoodian.
 (Express)

2 Fjalë Për Klipin E Ri “Mbreti Natës” Nga Dren Abazi

  Dren Abazi & Zig Zag Orchestra - Mbreti Nates [Teksti dhe Klipi]

Komente 0