Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dren Abazi & Zig Zag Orchestra - Jorgjica Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  17

2x
kur te pashe
jorgjica, jorgjica moj
zemren ty ta dhash
2x
thone bota je i marre
jorgjica jorgjica
une per ty do te shuaj zjarre
jorgjica jorgjica

lla lla llaj llaj lla lla llaj
2x
do ta pi
o rakine, rakine moj
qe ta shuaj dhembshurine
2x
do ta bej goten therrime
jorgjica jorgjica
se kjo dogji zemren time
jorgjica jorgjica

lla lla llaj llaj lla lla llaj
Cover: Piro Sulioti - Jorgjica
Dren Abazi
Publikimi: 29/06/2009
Festivali: VFM 2010
Festivali: Netët E Klipit Shqiptar 9
Orkestrimi: Dren Abazi
Muzika: Petro Papakristo
Teksti: Petro Papakristo
Video Produksioni: Ajo PicturesDren Abazi & Zig Zag Orchestra - Jorgjica
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jorgjica".
3. Video është e këngës "Jorgjica", por nuk këndohet nga Dren Abazi & Zig Zag Orchestra.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Dren Abazi:


Komente 0