TEKSTESHQIP
Netët E Klipit Shqiptar 9
Në vitin 2010 një bashkpunim me TVSH e zhvilluar në studion Nr. 4 dhe naten finale në hollin e Radio Tiranës me prezantues Borana Kalemi dhe Alert Çeloaliaj.
Shpat Deda Fitues i çmimit të madh te madh ne Festivalin e Videoklipit Shqiptar me Klipin A Thu, prodhuar nga Balloon Heart Project.

Çmimet e ketij edicioni:

Klipi Me I Mire Ne Te Gjitha Komponentet
Shpat Deda - "A thu"

Klipi Me I Mire I Kenges Popullore Qytetare
Sidrit Bejleri - "Ne prag te deres"

Interpretuesi Me I Mire Ne Klip
Selami Kolonja - "Ti me kerko"

Kamera Me E Mire Ne Klip
Marjeta Billo - "Era e tokes"

Interpretuesja Me E Mire Ne Klip
Anjeza Shahini - "Lot Pendimi"

Produksioni Me I Mire
Blero ft Zajmina Vasjari - "Veç ti"

Klipi Me I Mire Alternativ
Bojken Lako - "Love love love"

Figura Me E Mire Skenike Femer
Ciljeta - "Dejavu"

Figura Me E Mire Skenike Mashkull
Ervin Bushati - "Veç per ty"

Grafika Me E Mire Ne Klip
Blero - "La vida loca"

Fabula Me E Mire Ne Klip
Zig Zag Orchestra - "Jorgjica"

Debutuesi Me I Mire Ne Klip
Mirjeta - "Legjente dashurie"

Klipi Me I Mire I Muzikes Hip-Hop
Big Basta - "Bohu gati"

Dueti Me I Mire Ne Klip
Gerta & Visar - "Dashuria nuk ka fe"

Regjia Me E Mire Ne Klip
Da Ghost - "Kceni krejt"

Montazhi Me I Mire Ne Klip
Shota Baraliu - "Adonis"

Cmimi Special I Jurise
Orges Toce - "Zhul"

Cmimi I Medias
Ingrid Gjoni - "Hipotize me"

Cmimi I Karrieres
Selami Kolonja - "Ti me kerko"

Cmimi I Publikut
Adelina Ismaili - "Tribalb"

Cmimi Deliart
Adelina Tahiri - "Manipulator"

Anëtarët e Jurisë ishin: Albert Minga, Bujar Kapexhiu, Magaline Perishe, Diana Çuli dhe Genc Përmeti.
Netët E Klipit Shqiptar 9 (Tekste & Video)
Image 115446
Image 115447
  • Netët E Klipit Shqiptar 9
  • Viti: 2010
  • 20/03/2010 - 30/05/2010
  • Holli I Orkestrës Së Radio Tirana, Rtsh
  • Prezantuesit: Borana Kalemi & Alert Çeloaliaj
  • TV: Tvsh
  • Radio: Radio Tirana