TEKSTESHQIP

Sidrit Bejleri
Në Prag Të Derës
Lyrics

Në prag të derës me gurët që kanë dremit
Në mes t'oborrit ku ti mungon përsri
Mes lulesh borë mes sharmasheksh t'kujtoj un ty
Edhe vetmia më bahet ma e randë

Ktu lamë të qamet e qeshjet e rinisë
Puthjet poshtë kumbulls, përgjimet e kojshisë
Sa herë dritaren e dhomës tande rrugës shikoj
Ku do t'kesh lan edhe ofshamet e dashnisë

O lumtuni, ku ju kam o gëzime t'mija
Kthej kryet mbrapa e du m'u kthye te ju
Sa e pafund ishte rinia
Kur n'shpirt vlonte dashnija
O erë ti merrmi vitet n'krahët e tuj

Sa herë me mend ty dorën ta shtrëngoj
Se dhe zbraztinë kjo zemër e njef mirë
Isha i ri e andrrat më thanë shpejt me ikë
Kurrë s'kam mendu... eh pra, erdhi njikjo ditë

Kur ishim bashkë e kishe t'kandshmen erë
Rri e kujtoj e malli asht tuj m'bjerrë
E tash ti shkon në rrugët me prandverë, plot dritë
Pa e çue ndër mend se jam diku, vetëm tuj t'pritë

DËRGOI:
INFO
Ashtu siç pritej, ky krijim muzikor u finalizua në ekranet tona i punuar këndshëm me një videoklip muzikor, video produksionin e të cilit e punoi Gent Ferhati. Videoklipi u publikua me datë 18 Shkurt 2010. Për komponimin dhe për fjalët e këngës u përkujdes vetë artisti, ndërsa orkestrimi dhe produksioni është shkruar nga Shpëtim Saraçi.