Më mbaj mend (për 1 muaj)


Dren Abazi & Zig Zag Orchestra - I Dehur Jam

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "I Dehur Jam".
3. Video është e këngës "I Dehur Jam", por nuk këndohet nga Dren Abazi & Zig Zag Orchestra.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Dren Abazi & Zig Zag Orchestra - I Dehur Jam  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20

Video Produksioni:

Imagine Films

Këngë e albumit:

"Afterparty"

Pjesëmarrëse në

Netët E Klipit Shqiptar 10

Komente

Asnjë Koment

26/08/2011

2011-08-26T21:28:19+00:00

I dehur jam
Kambët s'më mbajnë
Po më mundon
Një Dashuni

Tash për çdo natë pi raki edhe venë
Gjithkënd që e helmojne e mu po më ngushllojnë
Ti mundesh me m'shpëtu të lutem ndihmomë
Se jetën ma helmoi ky sharap sharap

Çdo gotë po t'shoh t'përqafuar me të
Si s'pate pak mëshirë me m'lon' në kohë ma t'mirë
Kur gjitha ty ti dhash prej nga kjo pabesi
Pse puthjet haram mi ke bo

Kambët s'më mbajnë
Sa fort kam pi
Druj se po vdes
Pa dashuni

Tash për çdo natë pi raki edhe venë
Gjithkënd që e helmojne e mu po më ngushllojnë
Ti mundesh me m'shpëtu të lutem ndihmomë
Se jetën ma helmoi ky sharap sharap

Çdo gotë po t'shoh t'përqafuar me të
Si s'pate pak mëshirë me m'lon' në kohë ma t'mirë
Kur gjitha ty ti dhash prej nga kjo pabesi
Pse puthjet haram mi ke boo

Tash për çdo natë pi raki edhe venë
Gjithkënd që e helmojne e mu po më ngushllojnë
Ti mundesh me m'shpëtu të lutem ndihmomë
Se jetën ma helmoi ky sharap sharap

Çdo gotë po t'shoh t'përqafuar me të
Si s'pate pak mëshirë me m'lon' në kohë ma t'mirë
Kur gjitha ty ti dhash prej nga kjo pabesi
Pse puthjet haram mi ke bo


Ky tekst u dërgua nga Kaltrina H.   IsmetiAkordet:

I dehur jam
Am------E--
Kambët s'më mbajnë
E-----------Am----
Po më mundon
Am------E----
Një Dashuni
E-----Am----

Tash për çdo natë pi raki edhe venë
Am----------Dm---------------------
Gjithkënd që e helmojne e mu po më ngushllojnë
Dm------------Am------------------------------
Ti mundesh me m'shpëtu të lutem ndihmomë
Am----------------E---------------------
Se jetën ma helmoi ky sharap sharap
E--------------Am------------------

Çdo gotë po t'shoh t'përqafuar me të
Am-----------Dm---------------------
Si s'pate pak mëshirë me m'lon' në kohë ma t'mirë
Dm-------------Am--------------------------------
Kur gjitha ty ti dhash prej nga kjo pabesi
Am--------------E-------------------------
Pse puthjet haram mi ke bo
E---------Am--------------


(Ne pjesen e dyte akordet perseriten)


Më Shumë Këngë Nga Dren Abazi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet