Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Edona Llalloshi - Kaperolle  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

31/12/2016

2016-12-31T20:00:00

Muzika, Teksti & Orkestrimi:

Naim KrasniqiKemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kaperolle" kënduar nga Edona Llalloshi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Leonora Jakupi - Kaperolle

Kur më rri nën hije t'fikut
Plot me sy ia bën arshikut
Plot me sy e me qëpallë
Seç e shti në dhe të gjallë
(x2)

Refreni:
Oh, oh kapërrole
Kapërolle qumështore
Gjërë te bregu më përcolle
Ooh aman
Oh, oh kapërrole
Kapërolle qumështore
Sytë e zi që i rrotullove oo

Kur më shkon në ato varre
Me fustanin zvare, zvare
Të vdekurit seç i ngjalle
Të gjallët q'i vdiçe fare

Refreni:
Oh, oh kapërrole
Kapërolle qumështore
Gjërë te bregu më përcolle
Ooh aman
Oh, oh kapërrole
Kapërolle qumështore
Sytë e zi që i rrotullove oo

Kur më rri nën hije të manit
Plot me sy ç'ia bën çapkanit
Plot me sy e me qëpallë
Seçe shti në dhe të gjallë

Refreni:
Oh, oh kapërrole
Kapërolle qumështore
Gjërë te bregu më përcolle
Ooh aman
Oh, oh kapërrole
Kapërolle qumështore
Sytë e zi që i rrotullove oo

Eli Fara - Kaperolle

Aman kur me rrije oo n'hije fikut moj

Kur më rrije n'hije t'fikut
Plot me sy ja bën arshikut
Plot me sy plot me qerpallë,
Ce shtive në dhe të gjallë

Oh oh kapërolle
Kapërolle qumështore
Gjer të bregu më përcolle
Ktheve koken dhe shikove
Oh oh kapërolle,
Syt e zi çi rrotullove ohhh kaperolle

Kur më shkoje në ato varre
Me fustanin zvarrë zvarrë
Të vdekurit seç i ngjalle
Të gjallët çi vdiqe fare.

Oh oh kapërolle
Kapërolle qumështore
Gjer të bregu më përcolle,
Ktheve koken me shikove
Oh oh kapërolle
Syt e zi çi rrotullove ohhhh moj kaperolle

Kur më rrije n'hije t'manit
Plot me sy ja bën çapkanit
Plot me sy plot me qërpallë
Ce shtive në dhe të gjallë

Oh oh kapërolle,
Kapërolle qumështore
Gjer te bregu më përcolle
Ktheve koken me shikove
Oh oh kapërolle
Syt e zi çi rrotullove ohhh moj kaperolle
Kaperolle
Më Shumë Këngë Nga Edona Llalloshi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet