TEKSTESHQIP

Eduart Jubani
Çel Kjo Toke Si Trendafil
Lyrics

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Çel Kjo Toke Si Trendafil" kënduar nga Eduart Jubani.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
INFO
Autor i muzikës është Agim Krajka, ndërsa teksti ka punuar si autor Arben Duka.
 Nje tjeter kenge e bukur, e kompozuar nga nje kompozitor i njohur dhe i suksesshem si fitues i çmimeve te dyta Agim krajka, do t'i besohej Eduard Jubanit, me tekst nga Arben Duka dhe e kenduar ne dublim nga Irma Libohova. Perseri Jubani fiton çmimin e dyte me kete kenge.