Më mbaj mend (për 1 muaj)

Egzon Abazi, Fari Mani & Amar Ismaili - Nëna Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  5

I
Ti je poezi
Nane nane
Ti fal veq dashni
Nane moj.

Sa shum je mundue
Nane nane
Shkronjat naj ke msue
Nane nane

Na ke edukue
Nane nane
N`xhami na ke que
Nane moj.

II

Lumja nana je mundu
Lumja nana je shkatrru
A ma ban ti hallall mu
Ah moj nan
A ma ban ti hallall mu
Ah moj nan

Je mundu për mu ke qa
Je mundu për mu ke qa
Sa të mirat naj ke ba
Ah moj nan
Sa të mirat naj ke ba

III
AH moj nane

Oj nane nane nane oj nane
Diell e hane
Oj nane nane nane oj nane
Ah moj nane

IV
Aaaaaaaa
AAAAAA

Dasme madhe ka fillu
Ah moj nan e lumja nan,
Po don djalin me martu
Dhe një nuse ja ke zan.

Hajde nuse mirë se vjen

Hajde nuse nuse nuse mirë se vjen
Në kët shpi
Lumja nana para dere po të pret
Me lot n`sy.

Oj nan mos qaj, e mos derdh lot
Se dasma ime është sot,
Oj nan mos qaj, e mos derdh lot
Se dasma ime është sot.

Ti nuse kshyrma nanën
Ti nuse kshyrma babën
Se kta m`kan rrit me shum mundim
Ti nuse kshyrma nanën
Ti nuse kshyrma babën
Se për ta digjet shpirti im.
Egzon Abazi, Fari Mani & Amar Ismaili
Publikimi: 05/01/2021
Teksti: Hazbi Thera
Mix & Master: Ardian Kastrati


Egzon Abazi, Fari Mani & Amar Ismaili - Nëna
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nëna".
3. Video është e këngës "Nëna", por nuk këndohet nga Egzon Abazi, Fari Mani & Amar Ismaili.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Egzon Abazi:


Komente 0