Më mbaj mend (për 1 muaj)

Egzon Ibrahimi - Nur Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.5 / Votuan:  8

Thonë dashnia nis nga sytë
Dhe vazhdon me takime
Unë s'të shoh, as të takoj
O i pandashmi i zemërs sime

Thonë se shpellat janë të errëta
Dhe s'takohen kurrë me diellin
Po n'atë shpellë në Mal të Dritës
Janë taku' toka me qiellin

Ref.

SubhanAllah
Ja ResulAllah
Zemra veten gjallë e ndien
Ti selamin kur ma kthen

Kush mbyllë sytë s'i sheh gjërat
Edhe pse janë për t'u parë
Kush mbyll zemrën s'e sheh veten
Ec' në tokë por nuk është gjallë

Në çdo shpellë nga jashtë hyn drita
Përveç shpellës së Hirasë
Nga ajo del një dritë
Që i jep gjithë dynjasë.
Egzon Ibrahimi
Publikimi: 08/05/2021
Muzika: Fatmir Muja
Teksti: Fatmir Muja
Orkestrimi: Agon Neziri
Video Produksioni: RGB Entertainment
Koordinator: Mallzim Zendeli
Ndihmoi: Fatjon Shllaku
Produced By Fatmir Muja & Fm ProductionEgzon Ibrahimi - Nur
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nur".
3. Video është e këngës "Nur", por nuk këndohet nga Egzon Ibrahimi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Egzon Ibrahimi:


Komente 0