Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elgit Doda - Ik Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  5

Prej fillimit qe tkom pa e kam dit,
e kam dit ti ke me kon problemi im
prap su nala tu te dasht, jo su na nala
Me thoje se tek ti un mund te kisha besim
mos degjoja fjalet qe per ty di
qa po ndjeje per mu, kur flije ne krahet e tij.

Vjen prap, vjen tek un
Nuk e di pse ti po vjen, vjen tek un
Edhe un thjesht pranoj se dot nuk t'humb
Nuk kam force me i dhon fund, po duhet me i dhon fund.

Prap po du me t'pyt si je?
A mendon najher per ne?
A jom i vetmi qe do mdjeg?
Ma thuj, ma thuj ti?

Nuk e di zemer a ke?
Te verteten pse ma fsheh?
Un jom i vetmi qe kom ndje
Per ty, per te dy.

(x2)
E kom humb kontrollin, se ne bashk nuk folim
E kom humb vetdijen, shikimin edhe zonin
Shpirtin e ke shit, vec trupin e ke tonin
Madje as trupin se ke tonin.

Ti e di mire se per ty un su nala
Ehe pse mke thy, un per ty jo su nala
Tu mendu per ty un akoma su nala
I kom dit krejt edhe prap un ti fala

Edhe pse ti sje, aromen tende le
Tu luta mos shko, se dhimbja spo kalo
Zemren kujt ja dhe? e sot me kon po fle?
Tu luta mos shkoo..ooo

(x2)
Ndoshta nje dit ke me pa ti
Sa pa shpirt ka me kon fati
ke me pa ti se dhimbja kerkond se njeh


Ky tekst u dërgua nga eGo0sTyleElgit Doda
Renditja: Top 200
Publikimi: 04/11/2022
Teksti: Elgit Doda, Donald Veshaj & Romeo Veshaj
Video Produksioni: Fullmoon Production
Produksioni: Elgit Doda
Mix/Master: Marenglen Boja
Directed: The ClaudiaElgit Doda - Ik
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ik".
3. Video është e këngës "Ik", por nuk këndohet nga Elgit Doda.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Elgit Doda:


Komente 0