TEKSTESHQIP

Elgit Doda & Ermal Fejzullahu
Sot
Lyrics

Zemra low low low
Tensioni low low low
Se ti ike, bashkë me ty dhe vitet
Nuk jena mo jo jo, ta kom harru at' zo
Që kur ti ike, bashkë me ty dhe vitet

Sot po du me nejt me ty, po du me t'pa në sy
Se po më çmend kjo dashnia
Sot po du me nejt me ty, po du me t'pa në sy
Se nuk u shterën lot e mia
Sot po du me nejt me ty, po du me t'pa në sy
Se po më çmend kjo dashnia
Sot po du me nejt me ty, po du me t'pa në sy
Se nuk u shterën lot e mia

Ti nuk je, a thu do kthehesh një ditë
E unë sot vazhdoj në terr e pa dritë
Çdo ditë si dje
Zemra s'po pyt mo për dhimbjet kujtimet që ti nuk ja le

A bon me ardhë unë te ti, me ta puth synin e zi
E me kon përjetë i joti, se flakë po m'digjet shpirti
A bon me ardhë unë te ti, me ta puth synin e zi
E me kon përjetë i joti, se flakë po m'digjet shpirti

Sot po du me nejt me ty, po du me t'pa në sy
Se po më çmend kjo dashnia
Sot po du me nejt me ty, po du me t'pa në sy
Se nuk u shterën lot e mia
Sot po du me nejt me ty, po du me t'pa në sy
Se po më çmend kjo dashnia
Sot po du me nejt me ty, po du me t'pa në sy
Se nuk u shterën lot e mia

Se ti zemrën ma ke vra
Dashni pa dhimbje thonë nuk ka
E vazhdoj ëndrroj për ty
Sa dhe shpirti mu ka thy

A bon me ardhë unë te ti, me ta puth synin e zi
E me kon përjetë i joti, se flakë po m'digjet shpirti
A bon me ardhë unë te ti, me ta puth synin e zi
E me kon përjetë i joti, se flakë po m'digjet shpirti

Sot po du me nejt me ty, po du me t'pa në sy
Se po më çmend kjo dashnia
Sot po du me nejt me ty, po du me t'pa në sy
Se nuk u shterën lot e mia
Sot po du me nejt me ty, po du me t'pa në sy
Se po më çmend kjo dashnia
Sot po du me nejt me ty, po du me t'pa në sy
Se nuk u shterën lot e mia

DËRGOI:
INFO
Projekti muzikor është finalizuar në ekranet tona artistikisht me anë të një klipi muzikor, video produksioni i të cilit është përgatitur nga Fullmoon Production, teksa u xhirua nga The Claudia. Videoklipi u publikua me datë 23 Qershor 2023. Kënga kanë punuar së bashku si tekstshkrues Elgit Doda, Ermal Fejzullahu & Romeo Veshaj, ndërsa produksioni u krye nga Elgit Doda.
Rryma muzikore:
Pop
Renditja:
Top 200