Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elina Duni - Shuj, Shuj Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7Shuj, shuj,
nën qerpikët e tu flejnë shumë fjalë, shuj
dhe buzët e tua kanë aromën e heshtjes, natës t’pafund

Shuj, shuj
se nuk du me pa at’ buzeqeshjen tande, shuj
kur nuk asht e imja, por kurvë e të gjithëve, shuj

Kaq ishte, kaq do t’jetë,
Kaq ishte, kaq do t’jetë,

Në prag të qytetit po rrënohem
dalngadalë
Në prag të qytetit po shterohem
Në prag të qytetit po rrënohem
dalngadalë
Në prag të qytetit

A ka nai taksi me shku
larg këtij qielli të zbrazët
që hana ka braktis
definitivisht, dëshpërimisht

Shuj, shuj
Kaq ishte, s’ka ma, shuj
Shuj, shuj
Kaq ishte, s’ka ma, kaq.
Elina Duni
Publikimi: 29/06/2014


Elina Duni - Shuj, Shuj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shuj, Shuj".
3. Video është e këngës "Shuj, Shuj", por nuk këndohet nga Elina Duni.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Elina Duni:


Komente 0