Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elinel & Anxhelo Koci - Meriton Dashni Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Anxhelo koci:
Zemër ja vlen ty me t dashur
E krejt bota me ta dhon
Me t mërzit me tbo me qajt
Jo jo jo se meriton
Meriton dashni
Meriton dashi

Elinel:
Qa ma nin
Qka m'ofron e ardhmja
Nese sjom me to
E nuk jam ma i sajna
Pa e tepru
Let qelet e pamja
Du mu shurdhu
Sdu me ni tu trokit ndarja
Du mu kthy
Na dy si përpara
Un rri kqyri mbrapa
Qka mos me marr perpara
Po spo muj mi lon permas plagt e marra
As spi ndreqi me 1 fjal plagt e dhana
Rri e fort i donte un mfal nese bohna
Per momentin per 1 dege tkalbt un po mahna
Po apet shpresen e maj nalt e sdorzohna
E kalime e tashme dhe ardhme du me kon na

Anxhelo koci:
Zemër ja vlen ty me t dasht
E krejt boten me ta dhon
Met Mërzit
Me t bo me qajt
Jo jo jo se Meriton
Meriton dashni
Meriton dashni
O vec dashni
Zemer dashni
Meriton dashni

Elinel :
Ta dhash krejt dashnin
E slash per veten
Besa as per tjetren
Un foli paster tepër
Tdu sot e neser
Vec ty kërkon tjeter
E mem lon ti masneser mlen si lapsi pa letër
E di qe m shef mu si me kon i eger
E di t kom lendu o zanat i vjeter
Ti ke besu n’mu
Kur sbesova n’veten
Qysh e tradhtova veten


Ky tekst u dërgua nga LedjonElinel & Anxhelo Koci
Renditja: Top 200
Publikimi: 18/11/2022
Teksti: Elinel & Anxhelo Koci
Orkestrimi: Cricket & Anxhelo Koci
Video Produksioni: Smartmotion Films
Produksioni: Cricket


Elinel & Anxhelo Koci - Meriton Dashni
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Meriton Dashni".
3. Video është e këngës "Meriton Dashni", por nuk këndohet nga Elinel & Anxhelo Koci.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Elinel:


Komente 0