Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elita Reçi - Zemërgur (Feat. Dani)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Elita:
Bindu, se vetë je largu
Se vetë je largu, vetë je largu, e jeton pa mu
Ëndërr, apo realitet
Të dua vërtet, të dua përjet, dhe në tjetrën jetë

Dani:
Ike, sa ma larg meje ti ike
Si djall dashnin e gëlltite
E unë vetëm i shkreti
E dije, po bën shum mirë ti e dite
Zemër tjetër do gjesh, zemër tjeter do t'kesh po nuk rreh si unë

Bashkë:
Me lot e me dhimbje, pa ty jeta ime
Zemra cop e thërrime, sa shum kujtime
Nuk munda, nuk munda, nuk munda
Të dua të them
Dashni plot me dhimbje, vetëm hidhërime
S'kuptova dot kurrë se ti je zemërgur
Veç ik e, veç ik e, veç ik e mos u kthesh më kurrë

Elita:
Bindu, se vetë je largu
Se vetë je largu, vetë je largu, e jeton pa mu
Ëndërr, apo realitet
Të dua vërtet, të dua përjet, dhe në tjetrën jetë

Dani:
Ike, sa ma larg meje ti ike
Si djall dashnin e gëlltite
E unë vetëm i shkreti
E dije, po bën shum mirë ti e dite
Zemër tjetër do gjesh, zemër tjetër do t'kesh po nuk rreh si unë

Bashkë:
Me lot e me dhimbje, pa ty jeta ime
Zemra cop e thërrime, sa shum kujtime
Nuk munda, nuk munda, nuk munda
Të dua të them
Dashni plot me dhimbje, vetëm hidhërime
S'kuptova dot kurrë se ti je zemërgur
Veç ik e, veç ik e, veç ik e mos u kthesh më kurrë


Ky tekst u dërgua nga  Albafi23Elita Reçi
Featuring: Ramadan Krasniqi (Dani)
Publikimi: 25/01/2020
Festivali: Netët E Klipit Shqiptar 17
Muzika: Edlir Begolli
Teksti: Edlir Begolli
Orkestrimi: Edlir Begolli
Video Produksioni: Daniel Joveski


Elita Reçi - Zemërgur
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Zemërgur".
3. Video është e këngës "Zemërgur", por nuk këndohet nga Elita Reçi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Elita Reçi:


Komente 0