A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Elton Deda

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  36
  • Vendlindja:
  • Tirane 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 46 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Elton Deda është një këngëtar, autor këngësh dhe instrumentist i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop, rock dhe pop-rock. Gjatë karrierës së tij, Elton Deda mori mori pjesë në festivale të ndryshme. Shfaqja e parë e Eltonit në TV ishte në fillim të viteve 80, kur ai këndoi "Koha ne pentagramin tim", dedikuar babait të tij Ferdinant Deda, i cili në atë kohë ishte një dirigjent shumë popullor. Fillimet e tij ishin me grupin "Tingulli i Zjarrtë", dhe ka marrë çmimin "Best Group Award". Elton Deda ishte nje nga artistet më te popullarizuar në vitet '90. Së bashku me ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

I biri i

Ferdinand Dedës

Ish-Anëtar i grupit

Thunder Way

Ish-Anëtar i grupit

Tingulli I Zjarrtë

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Bledar Sejko

Arben Delaj

Altin Sulku

Endri Prifti

Albi Nako

Ylli Baka

Bojken Lako

Ervin Bushati

D.M.K.

Elvis Pupa


Tags: Elton Deda, Thunder Way

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019