A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Top 200

Elvana Gjata - Xheloz


Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  172

Fans' Comments

1 🔥🔥

05/02/2018

2018-02-05T13:37:48

Music & Lyrics:

Pirro Çako

Lyrics:

Elvana Gjata

Arrangement:

Darko Dimitrov

Song from the album:

"3"


Ta ra ta ta ra ta ra ra ra ra (x4)

Nganjëherë ta bëj me hile
Sedrën me t’ngacmu
Se e di që edhe kokën
Ti e len për mu
Majtas - djathtas hallakatem
Kur du me t’lëndu
Si për dreq më shkon më keq
Edhe më shumë të du

Të du, të du, të du

Mos u bon xheloz për mu
Se ky maraz ka me t’shkallu
Zemër mos vuj, natë e ditë për mu
Se ti përjetë më ke fitu

Ta ra ta ta ra ta ra ra ra ra (x4)

Nganjëherë ta bëj me hile
E me loz nga pak
Me t’i pa si ikin lotët
Syve rreth e qark

Vishem bukur që t’më shohin
Gjithë qyteti mu
Por unë dritën e kam marrë
Veç nga sytë e tu

Nga sytë, nga sytë e tu

Mos u bon xheloz për mu
Se ky maraz ka me t’shkallu
Zemër mos vuj, natë e ditë për mu
Se ti përjetë më ke fitu

Ta ra ta ta ra ta ra ra ra ra (x4)

Ti mos u bon xheloz për mu
Se ky maraz ka me t’shkallu
Zemër mos vuj, natë e ditë për mu
Se ti përjetë më ke fitu

Se ti përjetë më ke fitu!

Chords

Ta ra ta ta ra ta ra ra ra ra (x4)
Am
Nganjëherë ta bëj me hile

Sedrën me t’ngacmu

Se e di që edhe kokën
Em
Ti e len për mu
Am
Majtas - djathtas hallakatem

Kur du me t’lëndu

Si për dreq më shkon më keq
Em
Edhe më shumë të du

F F Em
Të du, të du, të du

Dm Am
Mos u bon xheloz për mu
Dm Am
Se ky maraz ka me t’shkallu
Dm C
Zemër mos vuj, natë e ditë për mu
Dm G
Se ti përjetë më ke fitu

Am Am Dm Em F Am
Ta ra ta ta ra ta ra ra ra ra (x4)

Nganjëherë ta bëj me hile
E me loz nga pak
Me t’i pa si ikin lotët
Syve rreth e qark

Vishem bukur që t’më shohin
Gjithë qyteti mu
Por unë dritën e kam marrë
Veç nga sytë e tu

Nga sytë, nga sytë e tu

Mos u bon xheloz për mu
Se ky maraz ka me t’shkallu
Zemër mos vuj, natë e ditë për mu
Se ti përjetë më ke fitu

Ta ra ta ta ra ta ra ra ra ra (x4)

Ti mos u bon xheloz për mu
Se ky maraz ka me t’shkallu
Zemër mos vuj, natë e ditë për mu
Se ti përjetë më ke fitu

Se ti përjetë më ke fitu!

e-Cards (5)

U krijua nga ana 2018-09-04 18:15:13
Majtas - djathtas
hallakatem
Kur du me t’lëndu
Si për dreq
më shkon më keq
Edhe më shumë të du
U krijua nga Melisa suli 2018-09-03 07:15:21
Nganjëherë ta bëj me hile
E me loz nga pak
Me t’i pa si ikin lotët
Syve rreth e qark
U krijua nga Olja Cekici 2018-06-07 15:11:27
Nganjëherë ta bëj me hile
Sedrën me t’ngacmu
Se e di që edhe kokën
Ti e len për mu
Majtas - djathtas hallakatem
Kur du me t’lëndu
U krijua nga Sabina 2018-04-29 12:44:48
Mos u bon xheloz për mu
Se ky maraz ka me t'shkallu
Zemër mos vuj natë e ditë për mu
Se ti përjetë më ke fitu
2018-02-17 23:56:30
Vishem bukur që t’më shohin
Gjithë qyteti mu
Por unë dritën e kam marrë
Veç nga sytë e tu

Add an e-Card

STORYmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019