Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ema Qazimi - Mama

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mama".
3. Video është e këngës "Mama", por nuk këndohet nga Ema Qazimi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ema Qazimi - Mama  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Pjesëmarrëse në

Festivali i 37-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

01/12/1998

1998-11-30T23:00:00+00:00Fjala lind e vdes në buzë,
Buza fjalën e djeg shpuzë,
Fjalë e ngrohtë sa më s'ka
Që jetoj e nuk u tha:
Mama, mama, mama, mama!

Hije e vetes që më ndjek,
Ledhatim që nuk më prek,
Yll që tretet në agim,
Dashuri si një vegim.

Buzëqeshja që nuk qesh,
Ndjenjë e vdekur që nuk vdes,
Diell që dritën nuk e dha,
Loti i derdhur që s'u tha

Mama, mama, mama, mama!

Fjalë që mbeti pa portret,
Iluzion që s'morri jetë,
Përrallë që kurrë nuk u tregua,
Nina nana, që s'u këndua.

Dhe jetoj si në përrallë,
Emri yt më mbush me mall,
Malli i hidhur sa më s'ka,
Fjalë e shenjtë që nuk u tha,

Mama, mama, mama, mama!


Më Shumë Këngë Nga Ema Qazimi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet