TEKSTESHQIP

Endri Mallkuqi
Gjykimi
Lyrics

Frym ah frym s'po mundem që të marr
S'hyn më dashuria n'zemër s'hyn
S'e ç'do ndjenj që përjetoj vetëm dhemb

Mbaji mend mir këto fjal
N'dit t' gjykimit kam me t'prit
Sepse shum i ke hy n'hak
Dashuris që ta dhash ç'do dit
E arrite ti at qëllim
Që të vrasësh shpirtin tim
E lott e mi të mos ken ndalim

Vuaj vall pse të vuaj
Kur në jet të dhash gjithçka
Merituar jo s'e kam merituar
Një jet pa dashuri me jetuar

Mbaji mend mir këto fjal
N'dit t' gjykimit kam me t'prit
Sepse shum i ke hy n'hak
Dashuris që ta dhash ç'do dit
E arrite ti at qëllim
Që të vrasësh shpirtin tim
E lott e mi të mos ken ndalim
INFO
Më datë 22 Mars 2022, Endri Mallkuqi publikon videoklipin "Gjykimi". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga vetë Endri Mallkuqi, ndërsa për orkestrimin u kujdesën bashkarisht Samuel Kodra & Zani Loca.