Më mbaj mend (për 1 muaj)


Eneda Tarifa - Një Zemër
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Një Zemër".
3. Video është e këngës "Një Zemër", por nuk këndohet nga Eneda Tarifa.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Eneda Tarifa - Një Zemër (Feat. Turgut Ozal College)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  17

Produksioni:

Shpëtim Saraçi

Pjesëmarrëse në

Netët E Klipit Shqiptar 20

Komente

Asnjë Koment

04/03/2020

2020-03-04T16:00:12+01:00Me fjalë e melodi, brenda teje do të vij
por zemra jote me frymën time ritmon
kudo që shkoj me lutje më mbron.
Me dritë dhe dashuri
brenda teje do të vij
por zemra jote
nje dritë që verbon
nga sytë e mi ajo buron
Refreni:
Dhe zemra rreh brenda zemrës
nëse dorën zgjas unë brenda saj të gjej
bashkë me lutjet e tua
nëna ime të dua
je ti ajo që më mbron.
Dhe zemra rreh brenda zemrës
nëse dorën zgjas unë brenda saj të gjej
bashkë me puthjet e tua
nëna ime të dua
je ti që forcën më shton.
Ne zemrën tënde unë dua të hyj
ritmin e saj të dëgjoj përsëri,
por fryma u ndal dhe sytë u verbuan,
kur veten e tyre aty e takuan,
sa lutje, ninulla në fjalën të dua,
mijëra shqetësime dhe puthje për mua,
t’gjitha i gjeta mbledhur në zemër,
që Zoti i zgjodhi më t’bukrin emër.
Sa herë kam nevojë unë dorën e shtrij’
në zemrën time gjithmonë do jesh ti,
e shtrenjta nëna ime sa shumë që të dua,
ndaj ulem në gjunjë t’puth duart e tua.
Dhe vitet kalojn’
zemrën tënde tani e kuptoj
gjithcka më mësove ti
ta dhuroj k’të dashuri
Refreni:
Dhe zemra rreh brenda zemrës
nëse dorën zgjas unë brenda saj të gjej
bashkë me lutjet e tua
nëna ime të dua
je ti ajo që më mbron.
Dhe zemra rreh brenda zemrës
nëse dorën zgjas unë brenda saj të gjej
bashkë me puthjet e tua
nëna ime të dua, je ti që forcën më shton.(x2)

Produksioni: Shpëtim Saraçi

Më Shumë Këngë Nga Eneda Tarifa:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë