TEKSTESHQIP

Era Corrupted
S'mun Na Prek
Lyrics
(Feat. VZ & Buja)

reff...
sikur ta dija kur do t'vdes
nuk do t'ma nija per ket jet
eshte e vertet ne jemi gjak'nxeht
por veq kto shqipe kurrkush s'mun i prek

[briskilla talkin on top of chorus]
e-c po ju vjen, tba, makfioz, buja (zinxhirt)
shipet e pergjakshme, slitta, brisk, rameka
tha whole t-b-a family..

slitta
ye, ye, ye, danger cumz when i spit 16
i spit so mean that u turn to e feind
u feel that vibe everytime im lean
im gangsta boy, u get what i mean
what u dont wanna do iz get me mad
all tha shit i bin thru dawg its sad
what i wont let u do iz drag me bak
to that damn old me, u fagz gets
az i go along i can see u bitta
u try hold me down but im still gon git up
ima keep goin till yo ass gets fed up..
till u see for ur self that u need 2 give up
now inside it kills u 2 see me win
therez nuttin u can do so u jus grin
and sit ur ass down while ur head jus spins
like u smoked a bag of weed but dawg thas a sin?

reff...
sikur ta dija kur do t'vdes
nuk do t'ma nija per ket jet
eshte e vertet ne jemi gjak'nxeht
por veq kto shqipe kurrkush s'mun i prek

vz
a pe man n'men dosti jem
a pe din shok qka po vjen
a pe din kur t'thash se neser kena me kon kejt me ni ven
maj n'men mir kejt kto shipet e verteta
shipe si na, kejt jena profeta
poeta, përplot me poezi
po don fakt t'gjall nije mir kit vz
era corrupted shpirt, jon lidh me kta zingjirt..(zingjirt)
lyp ka dush arush mal a fush
vec kit ven qe e kem kerkush sun e mush
s'kom pushk per momemt..
po me ble dost s'o problem
t'lo n'ven me ta m'sy, shok ta q'ky
dije mir pra ku pe shtin ti ata kry

reff...
sikur ta dija kur do t'vdes
nuk do t'ma nija per ket jet
eshte e vertet ne jemi gjak'nxeht
por veq kto shqipe kurrkush s'mun i prek

briskilla
vi dhe i her me t' shkatrru mor daj
tironc i vertet mas shpine nuk shaj
t.b.a po ju vjen pu c'ju gjeti
kush na ka sha mjer ai shkreti
e lej ato fjal se s'kan vler
shqipet e pergjakta si ne s'ka tjer
vlla jena t'part t'dyt e t'tret
konkurrenc s'ka asni s'ka met
briskilla gjithmon gatishmeri numer nji
me kallash t'pres per qdo inatgji
e deri sa t'vdes krenar per kuq e zi
e per mu du me bo krenar at shqiperi
ne maj do arris shum para se me vdek
jom aq afer sa fitoren po e prek
para e-c para t.b.a
makfioz edhe buja me ne nuk ka
yeah,

reff...
sikur ta dija kur do t'vdes
nuk do t'ma nija per ket jet
eshte e vertet ne jemi gjaknxeht
po veq kto shqipe kurrkush s'mun na prek

buja
ti ke ni per bujen po bujen se nje
m'shile gojen mos e hap se bjen n'bele
ke pa qa ke pa ke ni qa ke ni
tash 1 kollab i qart zingjir ec
n'ket loj kena hi s'po di a me dal
a pe sheh be dost s'ka kush qe na nal
ni tiran ni shkodran ni vushtrrinali
edhe buja ky i qarti prishtinali
ngoni mir inatgji se sen s'un na boni
badihava kritikoni veq rakin na kafshoni
allahile a po shini a jeni tu pa t.b.a t.b.a si na nuk ka
jo jo qe nuk ka po zor o me gjet
ti shkon ajo zor për shqipe t'vertet
gjaknxeht, kokfort, talent me killa
jenna qasi tipa s'na ha k*ri per debilla

reff...
sikur ta dija kur do t'vdes
nuk do t'ma nija per kerken
eshte e vertet ne jemi gjaknxeht
po veq kto shqipe kurrkush s'mun na prek

rameka
yeah, kqyr kta karajfila hiq s'mun e m'prekun
le t'folin si po folin se kan me met t'mekun
t'la tekun t'vdekun se jam i vertet un
'm'urren? t'urrej ashtu si urrej un grekun
cerekun tem se ke o ti kafsh e dekun
banu ma i pjekun! mos thuj qe e m'prekun!!
mos flej me at mene se une kom baza
po ec me karasa perballoj q'to faza
jam ka i lshoj do kriza me myt un kta miza
do mrrzosh? ruju shok se tu kput ty kerthiza
ec more pisa ju jeni katastrof
ni pik tru se ke n'kry, e i thu vetes filozof
trimni mos 'em shit se s'po du me ta ble
shqipe i pergjakshme tash un jom deri n'dhe
ec mor gjirafa zbat sen ju pa gafa
urrejtje mos em bjer se shok t'thehet qafa
yeah, a

reff...
sikur ta dija kur do t'vdes
nuk do t'ma nija per kerken
eshte e vertet ne jemi gjaknxeht
po veq kto shqipe kurrkush s'mun na prek

DËRGOI: