Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Era Istrefi

Vendlindja: Prishtinë  
Mosha: 23 Vjeç
Ditëlindja: 04 Korrik 1994
Shenja e Horoskopit: Gaforrja

Këndon kryesisht: Pop

Era Istrefi është një këngëtare dhe autore këngësh shumë e njohur. Ajo u be e njohur per publikun me kengen "Mani per Money" ne vitin 2013. Me pas Era Istrefi publikoi kengen "A Po Don". Me pas publikoi kengen "E Dehun dhe "13" te cilat arriten sukses te njejte.

Ne vitin 2015 publikoi kengen "Njo Si To" duke arritur mbi 1 Milion shikime ne YouTube. Era Istrefi publikoi dhe kengen "Shum Pis" me Ledri Vulen e cila mori nje shume te madhe klikimesh.
Ne Janar 2016 Era Istrefi publikoi edhe kengen "BonBon" qe mori mbi 435 milione views. Kenga "BonBon" e beri Eren me fame nderkombetare, u krahasua me Rihanna.

Nga ky sukses Era lidhi kontrate me "SonyMusic". Ne nje emision Era eshte shprehur se kenga "BonBon" para se ta publikonte nuk i ka pelqyer, por "BonBon" u pelqye shume nga fansat e saj #nicera. Ne 24 shkurt 2017 nxorri kengen "Redrum" bashkpunim me DJ Felix Snow. "Redrum" mori mbi 28 milione views.


Diskografia e Eres:
1-Swim Good
2-Mani per Money
3-A Po Don
4-13
5-Njo Si To
6-Shum Pis
7-BonBon
8-Redrum

» Dërgo Korrigjime »

Punuan Biografinë:  mejzinileke3    banishemsiu  

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  966

  • Era Istrefi ka këto rrjete sociale:


Më shumë artikuj nga Era Istrefi »
teksteshqip.com © 2007 - 2017