A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Eranda Libohova - 14


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  5

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

05/02/2019

2019-02-05T16:28:37

Music:

Gent Myftaraj

Lyrics:

Pandi Laço

Video Production:

Chill Pro

Participating in

Netët E Klipit Shqiptar 19


Këmbët sot më sollën
tek i njejti vend
ku rrinim dikur
Unë sot jam vetë
Dua të të harroj,
por nuk harrohesh ti
Kalendari sot shënon 14

Doja atë ditë unë të të kisha vetë
Ti më thoje do jemi përjetë
Unë isha e dehur se si m'flisje ti
Më mjaftoi një gotë plot me dashuri

[REF.:]
Një tufë me lule m'kujton sa m'ke dashtë
E më le dhimbjen e viteve bashkë

Duart sot më dridhen se unë nuk e kam
Zemrën që më ngrohte si dikur
Shkurti i hidhur sonte më ka hyrë në palcë
Dita jonë k'të herë nuk na gjeti bashkë

[REF.:]
Kjo tufë me lule që nuk ka nënshkrim
Sjell erën tënde këtu n'gjoksin tim
Një tufë me lule m'kujton sa m'ke dashtë
E më le dhimbjen e viteve bashkë

[REF.:]
Kjo tufë me lule m'kujton sa m'ke dashtë
E më le dhimbjen e viteve bashkë

e-Cards (2)

2019-02-08 20:04:32
Doja atë ditë unë të të kisha vetë
Ti më thoje do jemi përjetë
Unë isha e dehur se si m'flisje ti
Më mjaftoi një gotë plot me dashuri
2019-02-07 13:51:49
Këmbët sot më sollën
tek i njejti vend
ku rrinim dikur.
Unë sot jam vetë.
Dua të të harroj,
por nuk harrohesh ti.

Add an e-Card

STORYmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019