Më mbaj mend (për 1 muaj)


Eranda Libohova - Ego
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ego".
3. Video është e këngës "Ego", por nuk këndohet nga Eranda Libohova.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Eranda Libohova - Ego Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  15

Muzika:

Gent Myftaraj

Teksti:

Pandi Laço

Video Produksioni:

Chill Pro

Komente

Asnjë Koment

20/07/2020

2020-07-20T17:44:03+01:00Nuk e dëgjova një moment unë zemrën time
dhe i besova unë arsyes pa gabime
edhe ja ku jam, shpirti më nuk mban.
E llogarita një moment unë egon time
që vetja ime mos t’më dhimbsej në pendime
edhe ja ku jam, trupi më nuk mban,
copa po më ndan, dhimbja që unë kam.

Ti nuk ke njohur një tjetër sa mua të cmendur
Të dali nga vetja po kështu si unë,
e të dorëzohet ty në gjunjë edhe të thotë të dua shumë
Jo asnjë tjetër sa mua e cmendur të dali nga vetja po kështu si unë
dhe kur dhimbja të dënoj e fundit zemra të rrezistojë.

Kjo dashuri kaq e përsosur me lëndime
Zbulova kulmin e durimit në veten time
Gjunjëzuar jam, dorzuar s’jam.
Të desha ty edhe më shumë se veten time.
Tu dhashë ty pa asnjë penge e pa dyshime
Plagët nuk u thanë, forcat mua më lanë,
por një zemër kam edhe ja ku jam.

Ti nuk ke njohur një tjetër sa mua të cmendur
Të dali nga vetja po kështu si unë,
e të dorëzohet ty në gjunjë edhe të thotë të dua shumë
Jo asnjë tjetër sa mua e cmendur të dali nga vetja po kështu si unë
dhe kur dhimbja të dënoj e fundit zemra të rrezistojë.
Ti nuk ke njohur një tjetër sa mua të cmendur
Të dali nga vetja po kështu si unë,
e të dorëzohet ty në gjunjë edhe të thotë të dua shumë
Jo asnjë tjetër sa mua e cmendur të dali nga vetja po kështu si unë
dhe kur dhimbja të dënoj e fundit zemra të rrezistojë.

Muzika: Gent Myftaraj
Teksti: Pandi Laço
Video Produksioni: Chill Pro

Ky tekst u dërgua nga Besim Kovachi
Më Shumë Këngë Nga Eranda Libohova:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë