A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Ergi Dini - Balade Per Jakup Ferrin


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

03/02/2014

2014-02-03T21:27:50

aaaa...aaa...
Çesht ai gjak i kuq e i bardhe
nga betejat sjell haberin
mes per mes bjeshkes i bie
fill i vetem pa luftar
si dori i lashte legjendash
ai po vjen me vrap drejt pragut
as ujevarat e valbones
nuk po ja lajne rrekete e gjakut

jakup ferri mor ku je
thrrasin malet me piskam
tridhjet krena i ka pre
me shtat plage po rri ne kambe(x2)

ndal doriu n'shteg t'oborrit
shkum nga goja hingellima
syt i ka ai tek vatani
jakup ferri me bajrak

jakup ferri mor ku je
thrrasin malet me piskam
tridhjet krena i ka pre
me shtat plage po rri ne kambe(x2)
uaaaaaaaaa...uaaaaaaaaa


Ky tekst u dërgua nga Gerta
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019