TEKSTESHQIP

Erik Lloshi
Diku Te Kam Pare
Lyrics

Te fal pse nuk me zgjedh
Vetem per diçka me vjen keq
U deshem shume

Degjo bej çfare te them
Kupto se vetem dashurin
Kemi me ne

Dorzoj zemren qe dhe
Ti mua me dorzo zemren qe dhash
Por njeri tjetrit s'mund t'i themi ne
Diku te kam pare

Ref...
Te jemi bashke ne lendojme te tjere
Te jemi ndare ne me mire te vdes
Se te dua nuk me ndalon
As t'me duash nuk te ndaloj

Ti te lutem zemer mos qaj
Shko me to e ne shpirt me mbaj
Dridhet buza nuk do te shoh
Un do shkoj zemra s'me ndjek dot

Na than duaj dike
Jep jet ndryshe nuk jep asgje
Sot kundershtoj
Me vret s'e ke idene
Kur di se un jo kurr nuk jam
Tradhtuar nga ti

Dorzoj zemren qe dhe
Ti mua me dorzo zemren qe dhash
Por njeri tjetrit s'mund t'i themi ne
Diku te kam pare

Ref...x2
Te jemi bashke ne lendojme te tjere
Te jemi ndare ne me mire te vdes
Se te dua nuk me ndalon
As t'me duash nuk te ndaloj

Ti te lutem zemer mos qaj
Shko me to e ne shpirt me mbaj
Dridhet buza nuk do te shoh
Un do shkoj zemra s'me ndjek dot

Mos me thuaj harrome
Mos me thuaj harrome
Nuk te bindem dot jo o o
Nuk te bindem dot jo o o
Mos me thuaj harrom o o o

...

Dorzoj zemren qe dhe
Ti mua me dorzo zemren qe dhash
Por njeri tjetrit s'mund t'i themi ne
Diku te kam pare

INFO
Komponues i muzikës dhe autor i orkestrimit rezulton të jetë Kledi Bahiti, teksa për këtë këngë ka punuar tekstin Endrit Mumajesi.