Më mbaj mend (për 1 muaj)

Erjon Beci - At’ I Birit Tim Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  28

Perjete me ty do te jem
Ti me perket, kemi te njejtin gen
Sa te kete diell,
Qe ngroh mbi toke,
Dhe zemra rrahjen e fundit ta thote.
Une prane do te dua.

Kur fjalen At' ta degjosh,
Koken menjane mos e mbaj,
T'me premtosh
Se per ty Ati eshte lart ne qiell
Ta kane mesuar,
Te kane ndaluar,
Prane s'duhet ta kesh.

O zot perse...
O zot perse, me thuaj ta di.
O zot perse
Loti ne syte e femijes ka ngri...
O zot perse
O zot perse, ma thuaj ti.
O zot perse,
Nje krijese si ti,
I dorzuar do ngjiret,
Dua babin tim.

Vitet do shkojne, do rritesh e di,
Do e veresh nje njeri qe gjithnji,
Cdo dite te porta e shkolles te pret,
A do mi njohesh,
Syte kur t'mi shohesh,
Do me duash ti???

Te fundit lutje per ty Zot me ndih,
At' i birit tim, behu ti.
Erjon Beci
Publikimi: 30/11/2013
Festivali: Kënga Magjike 2013
Muzika: Erjon Beci
Teksti: Erjon Beci
Orkestrimi: Adrian Hila


Erjon Beci - At’ I Birit Tim
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "At’ I Birit Tim".
3. Video është e këngës "At’ I Birit Tim", por nuk këndohet nga Erjon Beci.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Erjon Beci:


Komente 0