Më mbaj mend (për 1 muaj)

Erion Korini - Me Prit Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Me Prit" kënduar nga Erion Korini.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 4 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
4

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Xhemi Nokshiqi Muzai - Me Prit

A me don tiiii
A s'me don tiiii
Ktheu i dashur e
Mos me le në vetmi.

Se rruga jote
Qenka shume e gjate
NJE mije perendimesh
Ardhjesh neper nate.

Refreni
Se di ku vajte,se di ku shkove
Oh sa shume i dashur,kjo zemer
Te donteee.
Se di ku vajte,se di ku shkove
Oh sa.shume i dashur,kjo zemer
Te donteee.

Mr prit e dashur
Me ndjenje prej malli
Te sjell kaltersit
Nga uje i oqeanit.

Me prit e dashur
Sa te bisedoj me naten
Basheke me henen ta
Thur une serenaten.

Refereni
Rruga ime e gjate,si zogjte
Ne shtrengate, do te sjell
nje lulekuqe te shtrat
yt i bardhe.
Rruga ime e gjate,si zogjte
Ne shtrengate,do te sjell
Nje lulekuqe,te shtrati
Yt i bardhe.

Se di ku vajte, se di ku shkove
Oh sa shume i dashur, kjo zemer
Te donteee.
Se di ku vajte, se di ku shkove
Oh sa shume i dashur, kjo zemer
Te donte.

Sefe Duraj - Me Prit

Bjerë shkurtë e mos e zgjatë, e di kur më the atë natë.
Rreth e rrotull mos i bjerë, nëse të pëlqej.
Zemër ti e dinë shumë mirë, kur të dua të them shlire.
Për at punë unë se kam dert, s'ka ardh ai moment.

Prit e prit veç edhe pak, nëse m'donë më pret.
Do ta puthi buzën tënde atë herë kur s'e pret.
Prit e prit veç edhe pak, pritëm veç një herë.
Qysh ta puthi buzën tënde mendja nuk ta merr.

Sikur ti nuk jam as pakë.
Dashuroj por foli pak, se ata që flasin shumë krejt e shtojnë në funde.
Zemër ti e dinë shumë mirë, kur të dua të them shlire.
Për at punë unë se kam dert, s'ka ardh ai moment.

2x
Prit e prit veç edhe pak, nëse m'donë më pret.
Do ta puthi buzën tënde atë herë kur s'e pret.
Prit e prit veç edhe pak, pritëm veç një herë.
Qysh ta puthi buzën tënde mendja nuk ta merr.

Vjollca Luka - Me Prit

Hera e fundit qe te takova
ishte at'here kur un shkova
ne fund te botes si mergimtare
doja te gjeja nje bote ideale.

S'mund te gezoem te argetohem
qe ste kam afer permallohem
dua te dal e aspak sme dilet
dua te fle e jo nuk me flihet...

REF: Me prit ti me prit ti
te vazhdojme dashurine
se gjaku me eshte bere uje
ktu ne dhe te huj...(2x)
oooooo

Pse te leshova ika e shkova
sia fali vetes qe gabova
nese ske gjetur dashuri tjeter
tlutem pranoje dashnin e vjeter.

Te kam lenduar hic pa menduar
qe une me teper do te vuaj
dua te dal e aspak sme dilet
dua te flej e jo nuk me flihet.

REF:Me prit ti me .....

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 26/03/2015Më Shumë Këngë Nga Erion Korini:


Komente 0


Erion Korini - Me Prit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Me Prit".
3. Video është e këngës "Me Prit", por nuk këndohet nga Erion Korini.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.