TEKSTESHQIP

Erion Korini
Te Ndjej
Lyrics

Je ber rre e hedh mbi mua
Flok debore e lot e mall
poshte tyre une humba
diku thelle ne nje pralle
kerkoj vehten ajo fshihet
rruges shkoj e udha vdes
pres nje cast te kalter dite
po e pres
nje humnere e thelle tani na ndan
nje kujtim te dy ne jete na mban
Dhembja zemren ndez si nje flak shpirtin djeg
ste kam prane dhe sme ke
ne c'planet u treten ato nete
kur ne trupin tend humbisja krejt
ishim bashke nje drite
ishim bashke univerz ishim nje jete

Te ndjej te ndjej te ndjej
e ne cdo vere si aromen
dhe te gjej edhe te gjej
atje parajsen tone
me vjen me vjen me vjen
naten vone e hyn ne dhome
edhe zbret ti te kjo pralle
me nje puthje me rringjall