Audio

Ermal Fejzullahu - Te Kujtoj Me Mall  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2004

2004-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Per Nje Dashuri"


strofa e parë
Ëndrra ime udhëton atje ku kam hall
Për çdo mbrëmje më shqetëson flakë po do më m'dal.
Të takova këtë verë dhe kaluam bashkë
Më premtoje dashuri mua në çdo çast.

refreni
Veç në ëndërr tash me vjen, emrin pëshpëris
Ike me shijun në gusht, premtove se do vish
Por nga ti s'kam asnjë lajm, asnjë të vetmen fjalë.
Ndonëse vera ka kalu, të kujtoj me mall.

strofa e dyte
Tash kur dimri po fillon dhe era po fryen
Kujtoj verën që kaloj , ditë që më nuk vijnë.
Të takova këtë verë dhe kaluam bashkë
Më premtoje dashuri mua në çdo çast

refreni i dyte
Veç në ëndërr tash me vjen, emrin pëshpëris
Ike me shijun në gusht, premtove se do vish
Por nga ti s'kam asnjë lajm, asnjë të vetmen fjalë.
Ndonëse vera ka kalu, të kujtoj me mall.

refreni i trete
Veç në ëndërr tash me vjen, emrin pëshpëris
Ike me shijun në gusht, premtove se do vish
Por nga ti s'kam asnjë lajm, asnjë të vetmen fjalë.
Ndonëse vera ka kalu, të kujtoj me mall.

Veç në ëndërr tash me vjen, emrin pëshpëris
Ike me shijun në gusht, premtove se do vish
Por nga ti s'kam asnjë lajm, asnjë të vetmen fjalë.
Ndonëse vera ka kalu, të kujtoj me mall.


Ky tekst u dërgua nga Sara   suadd
Më Shumë Këngë Nga Ermal Fejzullahu:

Më Shumë...