Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ermal Mamaqi & Dr. Flori - Do Vij Të Dielën Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  190

[Ermali:]
E do të... E do të... e do të... e do të...
E do të... E do të... e do të...
E do të... E do të... e do të...

E do të vij të... e do të vij të... e do të vij të dielën
e do të kem ty... e do të kem ty... e do të kem gjithë jetën
E do të vij të... e do të vij të... e do të vij të dielën
e do të kem ty... e do të kem ty... e do të kem gjithë jetën

E hënë, e martë, e... e... e... e prëmte
e do të vij të... të... të t'kem për vete
E hënë, e martë, e... e... e... e prëmte
e do të vij të... të... të t'kem për vete

[Dr. Flori:]
Mbama një herë siç dimë ne nga jugu
Skrapari kam targën, nga Vlora ti duku
jam rritur si Gjino, jam rritur me venç
ma mbaj dhe ma kthe si isot në Bençe.
Po për Sarandën, po për Delvinën
po kënga çame, prtimë Janinë
prit se do vij, prit se do jem
se jam shqiptar unë denbabaden

[Ermali:]
E do të vij të... e do të vij të... e do të vij të dielën
e do të kem ty... e do të kem ty... e do të kem gjithë jetën
E do të vij të... e do të vij të... e do të vij të dielën
e do të kem ty... e do të kem ty... e do të kem gjithë jetën

E hënë, e martë, e... e... e... e prëmte
e do të vij të... të... të t'kem për vete
E hënë, e martë, e... e... e... e prëmte
e do të vij të... të... të t'kem për vete

[Dr. Flori:]
Ti nga Përmeti fisnik e i fjalës
Përballë rri Kolonja e pushkës, e dasmës
I hedhim si vello pak shije korçare
Prit Tepelenë o ta djegim fare
Kala e Beratit tregomë për këtë vënd
Mbi tokën shqiptare këto gurë kanë hedhë rrënjë
Nga Fieri në Lushnje e Mallakastër
Gjithë jugu në këmbë se sot kemi dasëm

[Ermali:]
E do të vij të... e do të vij të... e do të vij të dielën
E do të kem ty... e do të kem ty... e do të kem gjithë jetën
E do të vij të... e do të vij të... e do të vij të dielën
E do të kem ty... e do të kem ty... e do të kem gjithë jetën

E do të vij të... e do të vij të... e do të vij të dielën
E do të kem ty... e do të kem ty... e do të kem gjithë jetën
E do të vij të... e do të vij të... e do të vij të dielën
E do të kem ty... e do të kem ty... e do të kem gjithë jetën


Ky tekst u dërgua nga  juli123   ALDOoooDr. Flori & Ermal Mamaqi
Renditja: Top 200
Publikimi: 04/05/2013
Muzika: Dr. Flori & Edlir Begolli
Teksti: Dr. Flori
Orkestrimi: Edlir Begolli


Ermal Mamaqi & Dr. Flori - Do Vij Të Dielën
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Do Vij Të Dielën".
3. Video është e këngës "Do Vij Të Dielën", por nuk këndohet nga Ermal Mamaqi & Dr. Flori.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ermal Mamaqi:


Komente 7