TEKSTESHQIP

Ermal Mamaqi
Mos Pi Mall, Bej Palester
Lyrics
(Feat. Dr.Flori)

Mos pi mall bej palester (2x)
Te du te te lule parizani
me xhiro te avashte
tha amani amani
pasi bona drru
pasi bona high
me turi ne toke thash rrash pastaj
O me tkam thon qe droga sbo mire
ja mshif mu cun king pa pire
pun po, lek po, femra po, ca mo do
ca tmoth o shpirt ti ske asigjo
E ke mir me lale
po i am fut ksaj valle
trruri ka bo dale
jam bo dale don dale
laka me xhamajka as kolumbia
produkti lazarat made in shqiperia

Ref.
O cun ka Zoti ne shenjester
kshuqe mos pi mall bej palester
o shpirt jeta seshte genjeshter
kshuqe mos pi mall bej palester (2x)

O mo cuni mekes
mos e digj kohen kot
merru cik me vrap
merru icik me not
Po ti ke goxha bab
ke goxha familje
mos e digj kot veten
mos u bo njeri pa lidhje me
A momo dhe ti
mos na vej ne seder
cna permene plakun
ai ka qene brez tjeter
vete ke thene o molo
se para kohve tona
buk voj e krip ku ka si tirona
Ti boj si tdush
ti boj ca tdush
dac bou burr
ndac vazhdo rrush

Po mo po edhe ti
e ke ne terezi
i fut nje tralala e haha hihi

Ref.
O cun ka Zoti ne shenjester
kshuqe mos pi mall bej palester
o shpirt jeta seshte genjeshter
kshuqe mos pi mall bej palester (2x)
INFO
Më datë 25 Qershor 2014, Ermal Mamaqi publikon videoklipin "Mos Pi Mall, Bej Palester", në bashkëpunim me Dr.Flori. Muzika e këngës u punua nga Dr. Flori, teksti u shkrua nga Dr. Flori, ndërsa për orkestrimin u kujdes Briz Musaraj. Videoklipi u prodhua nga Pro Video.
Rryma muzikore:
Pop
Renditja:
Top 200