Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ermira Babaliu - Dua Tu Them Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Nuk e kuptoj ti larg pse me rri
Ndoshta djale sa te dua nuk e di
Sa te thashe qe te dua shume
Ti me s'u ndave nga une

Dua tu them se ne dashuri
nuk e dua dimrin ne sy

(refren)
Dal te takoj plot lumturi
dhe kur ndjej te ftohte ngrohem une nga ti
Dimrin s'e do kjo s'eshte çudi
sepse emrin ka dashuri
(2 here)

Ndodhi nje dite qe nena na pa
Nga takimi kur u ktheva dhe me tha
-Ç'eshte ky djale?
-Duhemi, i thashe
-Dikur ke qene dhe ti vajze

Do ta mbajme ngrohte ne ete dashuri
S'do t'ia shuajme zjarrin ne gji

(2 here)
Loder nuk eshte kjo ndjenje e forte
Zemren e trondit kur dikush rri ftohte
Dua t'u them kush prek dashurine
S'e ka lehte ta gjeje lumturine...

Dua t'u them kush prek dashurine
S'e ka lehte ta gjeje lumturine...


Ermira Babaliu - Dua Tu Them
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dua Tu Them".
3. Video është e këngës "Dua Tu Them", por nuk këndohet nga Ermira Babaliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ermira Babaliu:


Komente 0