Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Audio Kërko Video

Ermira Babaliu - E Njejta Enderr  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.1 / Votuan:  17

Komente

Asnjë Koment

01/12/1992

1992-11-30T23:00:00+00:00

Muzika:

Ilir Dangellia

Teksti:

Irma Kurti

Këngë e albumit:

"Ermira Babaliu"

Këngë e albumit:

"Kur Ti Me Mungon"

Pjesëmarrëse në

Festivali i 33-të në RTSH
Ka shumë kohë që për çdo natë
një ëndërr shoh:
sikur të flas, ti vetëm hesht,
pastaj të puth, të përqafoj
ashtu si kurrë nuk munda në jetë.

Unë brenda vetes të mbajta plot vite
sepse të desha dhe të ëndërrova,
por s'të preka dot.
I pari njeri që gjithë qenien time
e mbushi me zjarr, me mall,
dhe me lot, me plot emocion.

Nuk di se ç'isha unë për ty,
por ti për mua ke qenë gjithçka,
të ndjeja, të ndjeja dhe vetëm kaq
në rrahje zemre, heshtur, pa fjalë.

Refreni:
Të tjerë kanë hyrë në jetën time
kam dashur, por si ty jo kurrë.
Shumë vjet më parë
e përsëri me imazhin tënd
pyes veten pse, pse të ndodhë
të ndodhë kështu...
(2 herë)

Ndoshta tani ti je me një tjetër,
por do të doja të jem me ty,
lodhur nga vitet
të gjej harrim, harrim.

Nuk di se ç'isha unë për ty,
por ti për mua ke qenë gjithçka,
të ndjeja, të ndjeja dhe vetëm kaq
në rrahje zemre, heshtur, pa fjalë.

Akordet:

Ebm
Ka shume kohe qe per çdo nate
Bb7
Nje enderr shoh...
Ebm
Sikur te flas, ti vetem hesht
G#m Ebm
Pastaj te puth, te perqafoj
B Bb7
Ashtu si kurre nuk munda ne jete


Ebm F7 Bb7 Ebm x2


Ebm
Ty brenda vetes te mbajta plot vite
B
Sepse te desha dhe te enderrova
Bb7 B Bb
Por s'te preka dot
Ebm
Ai njeri qe gjithe qenien time
B
Mbushi me zjarr me mall dhe me afshe
Bb7 Ebm
Plot emocion

G#m Ebm
Nuk di se ç'isha une per ty
B Bb7
Por ti per mua ke qene gjithçka
G#m Ebm
Te ndjeja, te ndjeja dhe vetem kaq
B Bb7
Ne rrahje zemre, heshtur, pa fjale


Ebm Bb7 Ebm Bb7
Te tjere kane hyre ne jeten time
Ebm Bb7 Ebm Eb7
Kam dashur por si ty jo kurre
G#m C#
Shume vjet me pare
F# B
E perseri me imazhin tend
G#m Bb7
Pyes veten pse, pse te ndodhe
Ebm Bb7-Ebm
Te ndodhe keshtu... x2


Ebm F7 Bb7 Ebm
e|---------------------------------------------------------|
B|----/11----6-7-7/10----6-7-7/9-7-9-9/11-7----------------|
G|--------/8----------/8--------------------8--------------|
D|-/8------------------------------------------------------|
A|---------------------------------------------------------|
E|---------------------------------------------------------|

Ebm F7 Bb7 Ebm
e|---------------------------------------------------------|
B|----/11----6-7-7/10----6-7-7/9-7-9-7---------------------|
G|--------/8----------/8---------------8-------------------|
D|-/8------------------------------------------------------|
A|---------------------------------------------------------|
E|---------------------------------------------------------|


Bb7
Ndoshta tani ti je me nje tjeter
Ebm
Por do te doja te jem me ty
Bb7
Lodhur nga vitet te gjej harrim
Ebm
...harrim


G#m Ebm
Nuk di se ç'isha une per ty
B Bb7
Por ti per mua ke qene gjithçka
G#m Ebm
Te ndjeja, te ndjeja dhe vetem kaq
B Bb7
Ne rrahje zemre, heshtur, pa fjale


Ebm Bb7 Ebm Bb7
Te tjere kane hyre ne jeten time
Ebm Bb7 Ebm Eb7
Kam dashur por si ty jo kurre
G#m C#
Shume vjet me pare
F# B
E perseri me imazhin tend
G#m Bb7
Pyes veten pse, pse te ndodhe
Ebm Bb7-Ebm
Te ndodhe keshtu... x2


Më Shumë Këngë Nga Ermira Babaliu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet