Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Ervin Bushati - Merimanga

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Merimanga".
3. Video është e këngës "Merimanga", por nuk këndohet nga Ervin Bushati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ervin Bushati - Merimanga  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13

Teksti:

Gjergj Jorgaqi

Muzika & Orkestrimi:

Gramoz Kozeli

Këngë e albumit:

"Me Ty"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2006

2006-11-30T23:00:00+00:00Un'jam zonja merimanga,
E ndertoj shtepin' me pranga
Kush nuk do qe i'a besoj.
Po te doj' le ta provoj',
E thur fijen rreth e qark '
Dhe per vete rri rehat,
Gjysem njeriu ne pergjim,
Mjer ai qe ben gabim.

Refreni
Gjith' ata qe jan' mistreca,
Miza, flutura, karkaleca,
Qe kujtojn' se kan guxim.
Perfundojn' ne qarkun tim
Ha ha ha ha ha ha ha ha...

Pa projekte gemplan,
Kur pezhishka ne m van
Cep me cep si plehraxhi
Sa gjith zili me kan
Dhe algjeber, gjeometri
Nuk ka lurca as mistei
Nuk studioj inxhenieri
Ndertoj shpi per mrekulli


Ky tekst u dërgua nga Filan Fisteku
Më Shumë Këngë Nga Ervin Bushati:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet