TEKSTESHQIP

Ervin Bushati
Merimanga
Lyrics

Un'jam zonja merimanga,
E ndertoj shtepin' me pranga
Kush nuk do qe i'a besoj.
Po te doj' le ta provoj',
E thur fijen rreth e qark '
Dhe per vete rri rehat,
Gjysem njeriu ne pergjim,
Mjer ai qe ben gabim.

Refreni
Gjith' ata qe jan' mistreca,
Miza, flutura, karkaleca,
Qe kujtojn' se kan guxim.
Perfundojn' ne qarkun tim
Ha ha ha ha ha ha ha ha...

Pa projekte gemplan,
Kur pezhishka ne m van
Cep me cep si plehraxhi
Sa gjith zili me kan
Dhe algjeber, gjeometri
Nuk ka lurca as mistei
Nuk studioj inxhenieri
Ndertoj shpi per mrekulli

DËRGOI:
INFO
Muzikën dhe arranzhimin e kreu Gramoz Kozeli, teksa kënga ka punuar si tekstshkrues Gjergj Jorgaqi.