Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ervis Behari - Dajo Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  359

Nena amanet me la
mbaje dajon si vella
E ke krah e ke shoke
dhe na halle te jeni toke (x2)

Refreni :dajo dajo xhani,
dajo kapedani,
dajo nuk ke fjale
me shoket e rralle (x2)

Dajo ne krahe me ke mare
kur kam qeshur edhe qare,
dhe ne halle dhe gezim
dajo je ne krahun tim
Dajo te te perqafoj
se tek ty nenen shikoj,
dhe na zemra kurre ste ndaj
se tek ty sho syte e saj

Refreni :
dajo dajo xhani,
dajo kapedani,
dajo nuk ke fjale
me shoket e rralle (x2)

Dajo qe te kam me bes,
ne dasmen time te pres,
te zesh ballin e qoshes
ti behet qejfi nanese
Do kendoj te tund dynjan
per gjith dajot ane mban,
per ty dajo bej hatan,
Gjaku na lidh dhe na mban

Refreni :dajo dajo xhani,
dajo kapedani,
dajo nuk ke fjale
me shoket e rralle (x2)


Ky tekst u dërgua nga vloniatjaErvis Behari
Renditja: Top 200
Publikimi: 31/03/2018
Muzika: Adrian Hila
Teksti: Adrian Hila


Ervis Behari - Dajo
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dajo".
3. Video është e këngës "Dajo", por nuk këndohet nga Ervis Behari.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ervis Behari:


Komente 1