Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ervis Behari - Çupa E Pleqërisë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  42

Vaj vaj, vaj vaj vaj!
Sot të mori qerratai.

1- O moj çupë e pleqërisë
këngën sot po t'a qëndis ë,
se e mban shtëpinë gjallë.
Të kam vajzë e të kam djalë.(2x)

2- O moj çupë e pleqërisë
më e bukura në fis ë,
lëri lotët e mos qaj,
s'e sheh nëna dhe babai.(2x)

3- Lulebukura e majit,
harrakatja e babait.
Ai s'flet, por ka merak.
Të mendon të vogël prapë.(2x)

Refreni- Vaj vaj, vaj vaj vaj!
Sot të mori qerratai.
Vaj vaj,vaj vaj vaj.
Je e mirë moj, nuk ka faj!(2x)


Ky tekst u dërgua nga Edlira MustaErvis Behari
Renditja: Top 200
Publikimi: 22/06/2019
Muzika: Adrian Hila
Teksti: Adrian Hila
Video Produksioni: Ar
Klarinet: Vis ShkodraniErvis Behari - Çupa E Pleqërisë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Çupa E Pleqërisë".
3. Video është e këngës "Çupa E Pleqërisë", por nuk këndohet nga Ervis Behari.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

13

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Ervis Behari:


Komente 0