TEKSTESHQIP

Ervis Behari
Dajo
Lyrics

Nena amanet me la
mbaje dajon si vella
E ke krah e ke shoke
dhe na halle te jeni toke (x2)

Refreni :dajo dajo xhani,
dajo kapedani,
dajo nuk ke fjale
me shoket e rralle (x2)

Dajo ne krahe me ke mare
kur kam qeshur edhe qare,
dhe ne halle dhe gezim
dajo je ne krahun tim
Dajo te te perqafoj
se tek ty nenen shikoj,
dhe na zemra kurre ste ndaj
se tek ty sho syte e saj

Refreni :
dajo dajo xhani,
dajo kapedani,
dajo nuk ke fjale
me shoket e rralle (x2)

Dajo qe te kam me bes,
ne dasmen time te pres,
te zesh ballin e qoshes
ti behet qejfi nanese
Do kendoj te tund dynjan
per gjith dajot ane mban,
per ty dajo bej hatan,
Gjaku na lidh dhe na mban

Refreni :dajo dajo xhani,
dajo kapedani,
dajo nuk ke fjale
me shoket e rralle (x2)

DËRGOI: