TEKSTESHQIP

Evi Reçi
Dhe Jemi Te Dy
Lyrics

U nise vetem
te me takosh me nje besim
Se nuk jam tjeter
jam ajo qe doje ti
Nga ajer tjeter
fluturo ne qiellin tim
Sa shume e prita
me te shtrenjtin perqafim
Mendim, te kam zemer pa mbarim
e di shpirti im

Ref: (2x)
Dhe jemi te dy
Si mund te vazhdoja pa ty
Kur ne ishim larg
Humbasim te dy
Fjalet qe do thonim ne ne sy
Si heren e pare

Syte mi puth ti
dhe me prek buzet me mall
Ngadale me thua
te dua, te dua sa te jem gjalle
Nga ajer tjeter
fluturo ne qiellin tim
Se shume e prita
me te shtrenjtin perqafim
Mendim te kam zemer pa mbarim
e di shpirti im

Ref: (4x)
Dhe jemi te dy
Si mund te vazhdoja pa ty
Kur ne ishim larg
Humbasim te dy
Fjalet qe te thonim ne ne sy
Si heren e pare

DËRGOI:
INFO
Ky krijim muzikor u bë i disponueshëm online i realizuar tejet mirë me videoklip muzikor, për produksionin e të cilit është bashkëpunuar me Entermedia. Videoklipi u publikua më 29 Dhjetor 2010. Për komponimin dhe për arranzhimin është kujdesur Flori Mumajesi, teksa kënga vjen me vargje nga Flori Mumajesi & Ardit Roshi.