Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fatbardha Disho - Një Letër Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Nënë po nis një letër
Si zogu krahëlehtë, që pret çdo agim.
Gjen tek letra ime
Plot këngë edhe gëzime
Një mall të ri, një këngë pambarim.

Vjen nga unë tek ti kjo dashuri e kohës sonë
Sot fluturon,
Plot me mall dhe dashuri ajo letër
Për tek ty po fluturon.

Jetë nga jet' e madhe merr kjo dashuri,
Si burimi i kaltër rrjedh nga unë tek,
Zemrat ndez o moj nënë sot kjo lumturi.

Bija jote e shtrenjtë sot po hyn në jetë
Ta dish, sa gëzon.
Mbrëmjet dhe mëngjeset
Më gjejnë në mes njerëzve,
Sa gaz dhe gëzim, një mall më pushton.

Vjen nga un'tek ti kjo dashuri...


Fatbardha Disho - Një Letër
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Një Letër".
3. Video është e këngës "Një Letër", por nuk këndohet nga Fatbardha Disho.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Fatbardha Disho:


Komente 0