TEKSTESHQIP

Fatima Ymeri
Mos Ik
Lyrics

Refreni #¹
Ahh mallkuar qoft moj ajo diten
Kur u nisa prap më the mos ik
Ahh moj nënë moj nënë larg në gurbet
Se ktu dheu dot jo nuk më tret

- Rrugët tona nuk jan ndare
Ste them dot sa here kam qarë
Se harroj kur me the "Nen udha mbar"

- Lotet ende sme jan thare
Kalojnë vitet pa te pare
Se na ndan kurbeti per se gjall

-Do te vij moj nene kte vite
Te jap fjalen vec me prit
Se s'duron dhe po me plas ky shpirt

- Cdo nat ne enderr ju shikoj
I thuj babes ste harroj
Vec ju puth me mall ju perqafoj.

Refreni #¹
Ahh mallkuar qoft moj ajo diten
Kur u nisa prap me the mos ik
Ahh moj nene moj nene larg ne gurbet
Se ktu dheu doj jo nuk me tret

- Do te vij moj nene kte vite
Te jap fjalen vec me prit
Se s'duron dhe po me plas ky shpirt

- Cdo nat ne enderr ju shikoj
I thuj babes ste harroj
Vec ju puth me mall ju perqafoj