Më mbaj mend (për 1 muaj)


Fatjeta Barbullushi & Ramadan Krasniqi (Dani) - Lotet E Mallit

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lotet E Mallit".
3. Video është e këngës "Lotet E Mallit", por nuk këndohet nga Fatjeta Barbullushi & Ramadan Krasniqi (Dani).
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Fatjeta Barbullushi & Ramadan Krasniqi (Dani) - Lotet E Mallit  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  22

Këngë e albumit:

"Hite Popullore 2"

Këngë e albumit:

"Yjet E Kenges Popullore Shqiptare (Vol.1)"

Këngë e albumit:

"Ik Nga Diaspora"

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Ramadan Krasniqi (Dani)

01/12/2011

2011-11-30T23:00:00+00:00Dani..
qane nje zemer per nje femer,qane e qane e s`gjen derma
pa u menduar e tradhtoj,e tani esht ber pishman

fatjeta:
u nxi qielli
u nxi toka
kur me the qe sjam e jotja
po ma vret zemren trishtimi
tani ti nuk je i imi
nuk je i imiii..

fatjeta:
nje lot qan dje
nje lot qan sot
sa shum lot qe ka kjo bote
kur per ty malli me merr
loti i syrit nis te bjen

dani:
nje lot qan dje
nje lot qan sot
sa shum lot qe ka kjo bot
kur per ty malli me merr
loti nis te bjen
nis te bjen

dani:
larg prej syve larg prej zemres
fjal e urte keshtu ka mbete
po ti mbledh lotet e mallit
e behen lume
e behen det..

fatjeta:
doli dielli mu ngroh zemra
kur me the se je pendu
ndoshta neser bashk do tjemi
fatin Zoti e ka shkru
e ka shkru..

nje lot qan dje
nje lot qan sot
sa shum lote qe ka kjo bote
kur per ty malli me merr
loti i syrit nis te rrjedh

dani:

nje lot qane dje
nje lot qane sot
sa shum lote qe ka kjo bote
kur per ty malli me merr
loti nis(dhe) te bjen
nis te bjen

fatjeta:

Ne kto zemra i lenduam,derdhem lote e papushim
nuk e di se ku gabuam zemra ime shpirti im

dani:
dhe sa her qe bie nata,te kerkoj ne perkujtime
ti do t`jesh dhe ti do mbetesh dashuria e jetes sime

dani: nje lote qane dje....


Ky tekst u dërgua nga  lindushka
Më Shumë Këngë Nga Fatjeta Barbullushi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet