Më mbaj mend (për 1 muaj)


Fatjeta Barbullushi - A Thu

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "A Thu".
3. Video është e këngës "A Thu", por nuk këndohet nga Fatjeta Barbullushi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Fatjeta Barbullushi - A Thu  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Muzika & Orkestrimi:

Enis Mullaj

Teksti:

Eriona Rushiti

Komente

Asnjë Koment

29/06/2018

2018-06-29T19:49:31+00:00Ti më doooooon
Zemra t’flet me ding - ding - dong
Kur më sheh, ty vedi t' tradhëton

Sytë ma thoooonë
Zemra t' flet me ding- ding -dong
Ti e di, ti e di, me kaq, nuk mjafton
...
A beson, n' shikimin e parë?
A beson, a kupton, ai asht' fatal

A beson, në dashnin pa fjalë,
pa fjalë, pa fjalë
Te du pa fjalë, pa fjalë, n'distancë

Refreni

A thu, vec një here vjen në jetë
Veç nji herë na troket
Kjo dashni e vërtet

A thu, n’zemrën tande thëret
Vec nji emën Fatjet'
Kurr ma mirë s' ke me gjet

Për mu e para her' që s'di çka me tregu
Për mu e para herë s'po di me e shpjegu
M'kanë thanë dashnia ndodh pa t’pyt
as ty, as mu
As ty
As mu
...
A beson, n' shikimin e parë?
A beson, a kupton, ai asht' fatal

A beson, në dashnin pa fjalë,
pa fjalë, pa fjalë
Te du pa fjal, pa fjal, n'distancë

Refreni:
A thu, veç një here vjen në jetë
Vec nji herë na troket
Kjo dashni e vërtet

A thu, n’zemrën tande thëret
Vec nji emën Fatjet'
Kurr ma mir s' ke me gjet
...
Nuk di sesi ia dole
Me zemrën time fole
Dëshirat m'i ngacmove
Ia dole, ia dole

Veç një shikim ma hodhe
Me shpirtin tim ti fole
Dëshirat m’i ngacmove
Ia dole, ia dole


Më Shumë Këngë Nga Fatjeta Barbullushi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet