TEKSTESHQIP

Fatmir & Erblin Hoxha
Bija E Dëshmorit
Lyrics

Erblini:
Gezim dhe lot eshte fati i shqiptarit nuk e ngrin acari o nuk e ben hi zjarri
Si shkembi i forte
I zemra qlirimtari
Me vdek per liri, e ka amanet nga i parii

Ref:
X2 Sot baba nga qielli,vajzen e percjelli,flokt ja perkedheli me rrezet e diellit
Bija e deshmorit u trashegofsh me breza, nje dite me lule ne varreza e viziton me nipa e mbesa

Fatmiri:
Kush des per liri ehh pret parajsa,trimi e dha jeten liri ti rritet vajza
Kur vajza ti rritet nuse per me u bo
Kerkush mos te merzitet, me u gzu mos me qaa

Ref:
X2 Sot baba nga qielli vajzen e percjelli,flokt ja perkedheli me rrezet e diellit
Bija e deshmorit u trashegofsh me breza,nje dit me lule ne varreza e viziton me nipa e mbesa

DËRGOI:
INFO
Siç është bërë traditë në showbizin shqiptar, ky materiali muzikor është përcjellë tek shikuesit i ilustruar në prizmin vizual me një videoklip muzikor, të cilin e përgatiti Salih Bytyqi. Ky videoklip u publikua më 24 Korrik 2023. Kompozitor është Erblin Hoxha, tekstin e krijoi Ilir Berani, ndërsa për okestracionin u kujdes Ardian Kastrati.