Më mbaj mend (për 1 muaj)

Faton Rugova - Pikon Loti Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Pikon loti ntok me ran
Mka marr malli per bab e nan
Prej familjes une jam shku
Ah ky kurbet qofte I mallku

Ah kurbet mke rrejt
Pasuria svyn ne ket jet
Me mir fukara me ken
Ne vendin tem
Ah kurbet mke rrejt
Nan e bab I lash vet
Vlla e moter po me pret
Oh malli mdjeg


Shpirti me dridhet
Jam pa dashni
Mall mergimtari
Du me u kthy perseri
Me djeg djelli
Me Verbon Hana
Ah shpirti ime
Flen te nana


Ky tekst u dërgua nga 01283NonamefrFaton Rugova
Publikimi: 19/05/2021
Muzika: Sokol Koçi
Teksti: Gers Alia
Orkestrimi: Sokol Koçi


Faton Rugova - Pikon Loti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pikon Loti".
3. Video është e këngës "Pikon Loti", por nuk këndohet nga Faton Rugova.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Faton Rugova:


Komente 0