Festivali Në RTSH

Ja 30 Këngëtarët Që Konkurrojnë Për Një Vend Në Eurosong

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
[16-10-2015]
Festivali i 54-rt i Rtsh-së është duke u bërë gati për gati për zhvillimin e edicionit të tij më të ri, pavarësisht se para tij do të mbahet "Kënga Magjike".

Festivali i Rtsh-së ndër vite ka mbledhur emrat më të afirmuar të skenës duke lënë mbrapa shumë hite të cilat mbesin vetëm si kujtim, pasi viteve të fundit ky festival është mbajtur thuajse vetëm sa për të thënë, pasi interesi i artistëve për të marrë pjesë në këtë festival është minimal.

Megjithatë prap se prap po arrin që vit pas vitit të mbledh ca konkurentë, edhe pse këtë vit janë shumë, plot 30 konkurentë të cilët do të kandidojnë për vendin e parë që më pas do ta dërgoi atë në Eurovision 2016.

Lista e emrave pjesmarrës të këtij viti është kjo: Eneda Tarifa,
Kozma Dushi,
Evans Rama,
Luiz Ejlli,
Voltan Prodani
Grupi Simbol.
Kristi Popa,
Entela Zhula dhe Niku,
Erga Halilaj,
Grupi Revolt Klan,
Teuta Kurti,
Flaka Krelani,
Klajdi Musabelliu,
Klodjan Kaçini
Rezarta Smaja,
Florent Abrashi,
Sigi Bastri,
Lindi Islami,
Jozefina Simoni,
Renis Gjoka,
Adrian Lulgjuraj,
Egert Pano,
Enxhi Nasufi,
Dilan Reka,
Egzon Pireci,
Besa Krasniqi,
Edea Demaliaj,
Andi Tanku,
Nilsa Hysi,
Aslaidon
 (B.A/Teksteshqip.Com)

Ja 30 Këngëtarët Që Konkurrojnë Për Një Vend Në Eurosong


Komente 0